4.4.2. Груповий підпис документів за допомогою особистого КЕП

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  4. Роль "Оператор документів" > 4.4. Групові операції з документами >

4.4.2. Груповий підпис документів за допомогою особистого КЕП

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Груповий підпис документів за допомогою особистого КЕП – операція, яка призначена для одночасного підпису декількох документів за допомогою особистого КЕП.

5_img1

Доступ до виконання операції Груповий підпис документів за допомогою особистого КЕП визначається профілем доступу поточного користувача.

Для одночасного підписання декількох документів за допомогою КЕП виконайте наступні дії:

1. Сформуйте стандартний список документів Очікують підпис моєї організації. Для цього на панелі навігації у блоці Вихідні документи або у блоці Вхідні документи виберіть пункт [Очікують підпис моєї організації].

2. При необхідності виконайте пошук документів у списку.

3. Виберіть зі списку документи для підпису за допомогою особистого КЕП. Для цього виконайте аналогічні дії, описані у п. 3 розділу Групове переміщення документів до архіву.

В результаті, у верхній частині робочої області відображаються: панель синього кольору з інформацією про вибрану кількість документів та кнопка [Підписати] (або кнопка [Підписати печаткою], або кнопка [Підписати підписом та печаткою]).

5_img2

Якщо в списку документів вибрано лише ті документи, які потребують підпису тільки за допомогою КЕП-печатки, то у верхній частині робочої області відображається кнопка [Підписати печаткою]. В цьому випадку, для підпису документів за допомогою КЕП-печатки виконайте дії, описані у п. Груповий підпис документів за допомогою КЕП-печатки.

5_3_1

Відображення кнопки [Підписати печаткою]

Якщо в списку документів вибрано хоча б один документ, який потребує підпису за допомогою особистого КЕП та за допомогою КЕП-печатки, то у верхній частині робочої області відображається кнопка [Підписати підписом та печаткою]. В цьому випадку, для підпису документів за допомогою особистого КЕП та КЕП-печатки виконайте дії, описані п. Груповий одночасний підпис документів за допомогою особистого КЕП та КЕП-печатки.

5_4_1

Відображення кнопки [Підписати підписом та печаткою]

5_2_1

Відображення вибраних документів зі списку для підписання КЕП

4. Натисніть кнопку [Підписати].

5_img2

Кнопка [Підписати] відображається лише в тому випадку, якщо профілем доступу для поточного користувача дозволено виконання операцій Підписання документа за допомогою КЕП та Перегляд документа.

Якщо кнопка [Підписати] не відображається, то з питань налаштування профілю доступу зверніться, будь ласка, до Локального адміністратора та/або Глобального адміністратора Вашої системи.

В результаті відображається форма Підписання документів ключем підпису.

5_2_2

Форма підписання документів для зчитування електронного ключа

5. У формі Підписання документів ключем підпису виконайте наступні дії:

5.1. Встановіть перемикач у положення Файловий ключ, якщо необхідно підписати документи за допомогою файлового ключа КЕП.

Далі, у поточному розділі, наведено детальний опис підпису документів за допомогою файлового ключа КЕП.

Note

Якщо необхідно підписати документи за допомогою апаратного ключа, то встановіть перемикач у положення Апаратний ключ. В результаті, форма Підписання документів ключем підпису змінюється:

5_2_3     5_2_4

Форми підписання документів для зчитування апаратного електронного ключа

У верхній частині рисунку ліворуч відображається панель рожевого кольору з повідомленням для встановлення крипто сервісу. Перед підписанням документів за допомогою апаратного ключа обов'язково необхідно виконати встановлення крипто сервісу. Для цього виконайте дії, аналогічні до дій у р. Встановлення крипто сервісу.

Для підписання документів за допомогою апаратного ключа виконайте дії, аналогічні до п.п. 3-6 розділу Авторизація користувача в системі по апаратному КЕП.

5.2. У полі Назва КНЕДП вкажіть (виберіть зі списку) назву кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг (скорочено КНЕДП).

5.3. У полі Шлях до ключа натисніть кнопку [Вибір файлу]. В результаті відображається вікно, в якому оберіть файл з особистим ключем (наприклад, файл з ім’ям Key-6.dat, або *.zs2, *.jks, *.pfx) та натисніть кнопку [Відкрити]. В результаті вікно вибору файлу ключа закривається, а в полі Шлях до ключа відображається вибраний файл.

5.4. У полі Пароль до ключа вкажіть пароль захисту вибраного ключа.

5.5. Натисніть кнопку [Підписати].

В результаті відбувається ідентифікація користувача.

Після вдалої ідентифікації користувача відбувається підписання документів (на кожен документ накладається КЕП), у нижній частині форми Підписання документів ключем підпису відображається індикатор підпису документів.

5_2_5

Відображення індикатору підпису документів

В результаті успішного підпису вибраних документів форма Підписання документів ключем підпису закривається та відображається наступне повідомлення:

5_2_6

Повідомлення про успішний підпис документів

6.У повідомленні натисніть кнопку [Закрити].